Prisijungę

We have 5 guests and no members online

Manipuliavimas spalvomis, tekstūromis, atspindžiais ir t.t.

 

   Prieš pradėdami darbą pirmiausiai parsisiunčiame šiuos tris paveikslėlius: peizažas, žemė, žmogus. Nors šie paveikslėliai nėra aukštos kokybės, šiam darbui jų užteks. Pradžioje atsidarome peizažo paveikslėlį ir pasidarome sluoksnio kopiją su komanda Ctrl + J.

1

 

   Dėl dramatiškesnio efekto einame Image->Adjustments->Equalize.

2

 

   Pasirenkame Quick Selection Tool ir žymime dangų. Žymėjimas vyksta taip: spaudžiame kairį pelės klavišą ir tempiame. Jeigu pasižymi per daug su Alt klavišo pagalba galime šiek tiek sumažinti. Kai pasižymime visą dangų iš viršutinio meniu renkamės Refine Edge ir nustatome duotus parametrus.

3

 

   Kol dangaus sluoksnis vis dar pažymėtas padarome dvi kopijas. O pažymėtam sluoksniui nustatome tokius parametrus: Image->Adjustments->Hue and Saturation, Colorize, Hue 30, Saturation 50.

4

 

   Pirmam nukopijuotam dangaus sluoksniui nustatome Hue 360, Saturation 40.

5

 

   Antram nukopijuotam dangaus sluoksniui nustatome Hue 284, Saturation 25.

6

 

   Kad dangaus spalvos būtų pereinamos, pasirenkame Gradient Tool, pasirenkame Foreground to Transparent  ir Radial Gradient parametrus. Spausdami viduryje dangaus ir tempdami į šoną centre išryškinsime žemesniame sluoksnyje esantį dangų.

8

 

   Tą patį atliekame ir su kitu dangaus sluoksniu. Patogumo dėlei galime laikinai kai kuriuos sluoksnius išsijungti.

9

 

   Dabar pasižymime dangų (spaudžiame sluoksnyje ant dangaus paveiksliuko laikydami ctrl klavišą), einame Select->Inverse. Pasirenkame peizažo sluoksnį ir padarome pažymėtos dalies kopiją. Šiai kopijai pakeičiame kontrasto ir šviesumo parametrus. Einame Image->Adjustments->Brightness/Contrast ir nustatome pagal duotą pavyzdį.

7

 

   Dabar išsikerpame žmogaus figūrą ir įsikeliame į pagrindinį dokumentą. Sumažiname iki atitinkamo dydžio.

10

 

   Pasižymime žemės plotą apie žmogų kaip parodyta žemiau ir nustatome parametrus Image->Adjustments->Hue and Saturation, Lightness -100.

11

 

   Sukuriame žmogaus sluoksnio kopiją. Ją patamsiname nustatydami šiuos parametrus:

12

 

   Šiam sluoksniui uždedame kaukę, esančią layers paletės apačioje. Pasirenkame soft brush 45 dydžio, juodos spalvos ir 50% opacity ir išryškiname šviesesnes modelio vietas.

13

 

   Dabar įsikeliame duotą žemės paveiksliuką, jį susimažiname, pasidarome dar 2 kopijas. Kopijas laikinai išsijungiame. Dabar nustatome žemiau duotus parametrus, ypač svarbu neužmiršti layers paletėje esančią būseną nustatyti į multiply režimą. Su soft brush didesniu trintuku nutriname nereikalingas dalis.

14

 

   Tą patį atliekame ir su kopijomis, tik tos dalies kuri tenka veidui netamsiname.

15

 

   Dabar su Pen Tool nubraižome žemiau parodytą kreivę.

16

 

   Pasirinkę Brush nustatome Hard round, 5 px, 100% Hardness. Vėl pasirenkame Pen Tool ir spausdami ant kreivės dešinį pelės mygtuką renkamės Stroke path. Simulate pressure turėtų būti įjungtas.

17

 

   Ant baltos linijos sluoksnio spragtelime 2 kartus ir nustatome žemiau parodytus parametrus.

18

 

   Lygiai taip pat nubraižome dar tris linijas, kurioms nustatome panašius parametrus.

19