Prisijungę

We have 3 guests and no members online

Paveiksliukų transformacijos, elementarūs filtrai ir brush'o panaudojimas

 

1. Kad galėtume pradėti darbą pirmiausiai parsisiunčiame šiuos paveikslėlius: hair.jpg ir flame.jpg. Photoshop'e pirmiausiai atsidaro hair.jpg paveikslėlį. Pasidarome background sluoksnio dublikatą. Patį background nuspalviname juodai.

1

2. Pasižymėję Layer 1 spaudžiam komandą Ctrl + Shift + U (Image -> Adjustments -> Desaturate), gausime nespalvotą vaizdą. Dabar paspaudę Ctrl + I (Image -> Adjustments -> Invert) gausime atvirkščias spalvas.

2

3. Pasidarome Layer 1 dublikatą. Dabar panaudosime filtrą. Einame Filter -> Stylized -> Find Edges. Tai atlikę panaudojam Ctrl + I (Image -> Adjustments -> Invert) gausime atvirkščias spalvas.

3

4. Dabar yra nedidelė problemėlė. Baltos linijos šiek tiek blankokos. Norėdami jas paryškinti darome šio sluoksnio dublikatą ir nustatome parametrą Screen.

4

5. Dabar įsikelkime antrąjį paveikslėlį. Atidarę paveikslėlį ir paėmę Move Tool, tiesiog permetame ant nuotraukos. Jeigu išmeta papildomą lentelę spaudžiam Ok ir viskas.

5

6. Tą sluoksnį kuriame ugnis įvardinkime Layer 2, kad lengviau būtų orientuotis. Pakeičiame Blending mode į Screen. Tokiu būdu juoda spalva apie ugnį nebeužstos apatinio paveikslėlio.

6

7. Padarome Layer 2 dublikatą. Įsitikiname, kad Blending mode yra Screen, tuomet Layer 2 padarome nematomą. Padarome aktyviu sluoksnį Layer 2 copy, įsijungiame transformacijas Ctrl + T (Edit -> Free Transform) ir pabandome piešinį perkelti panašiai kaip parodyta pavyzdyje. Pabaigę spaudžiame Enter.

7

8. Pasiliekame tame pačiame sluoksnyje ir panaudoję Warp komandą (Edit -> Transform -> Warp) pasistengiame ugnį pritaikyti prie plaukų, tarsi ugnis sklistų pagal juos. Pabaigę vėlgi spaudžiame Enter.

8

9. Jeigu jums atrodo, kad ugnis ne visose vietose tinkamai išsidėsčiusi, galima truputėlį pažaisti su Filter -> Liguify. Ten paėmę įrankius Forward Warp ar Twirl Clockwise galime pastumti ar pasukti atskiras ugnies dalis.

9

10. Toliau dirbdami su sluoksnių kopijavimais bei transformacijomis aprašytomis aukščiau pabandome sukurti kažką panašaus į šį paveikslėlį.

10

11. Dabar grįžtame prie Layer 2, jį įjungę nustatome Blending mode Vivid Light. Šiuo atveju ugnies spalva perduodama tik baltoms linijoms.

11

12. Vėlgi panaudodami transformacijas pakeičiame Layer 2 taip, kad kuo ryškiau matytųsi mergina.

12

13. Kad ant kūno esanti ugnis nebūtų tokia ryški, truputėlį reikėtų sulieti. Tam puikiai tiks Blur filtas (Filter -> Blur -> Gaussian Blur). Radius nustatykite tarp 10-18, jeigu nepatinka galite pakaitalioti savo nuožiūra.

13

14. Dabar pasiimame soft round Brush. Nustatome opacity 100%. Užmaskuojame ugnį kuri yra už kūno ribų.

14

15. Kaip matote dabar dalis baltu linijų trukdo. Jas reikėtų panaikinti. Įterpiame naują sluoksnį žemiau Layer 2. Pasirenkame juodos spalvos soft round Brush ir užtušuojamas nereikalingas baltas vietas.

15

16. Pasižymime viršutinį sluoksnį. Pabandysime šiek tiek pakaitalioti apšvietimą ir spalvas. Einame Layers -> New Adjustment Layer -> Hue/Saturation ir Brightnest/Contrast. Parametrus nustatykite kaip parodyta žemiau, nebent išgausite akiai malonesnį efektą.

16

17. Kad nebūtų daug tuščios vietos sukurkime šiek tiek ugnies kibirkštėlių.Tam panaudosime Brush Tool, jį pakeisdami pagal metodiką nurodytą pirmoje pamokoje. Galima parametrus keisti kaip jums patinka, aš įdedu savo variantą. Sluoksnį kibirkštims susikuriame žemiau Hue/Saturation. Kuriant kibirkštis keiskite Brush'o dydį, tokiu būdu išgausite įvairesnių. Iš swaches meniu pasirenkam 50% grey spalvą.

17

17 1

18. Piešinys jau kaip ir baigtas. Nebent norėtumėte paryškinti veidą. Tokiu atveju susikuriame dar vieną sluoksnį virš kibirkščių. Pasiimam 200px dydžio soft round Brush, opacity nustatome 50% ir truputį spalvinam veido, kaklo ir kūno kairę pusę. Dabar einam Filter -> Blur -> Gaussian Blur ir paeksperimentuojame su parametrais. Galite išgauti kažką panašaus. Rinkitės kas jūsų akiai maloniau. Namie siūlau tai atlikti su savo nuotraukomis. 

18

 

Išsirinkite nuotrauką savo nuožiūra ir panaudokite šią pamokėlę.