codingame-logo

 

   CodinGame.com – tai internetinis puslapis, kuris yra skirtas programuotojams tobulinti savo sugebėjimus sprendžiant didžiausius iššūkius keliančias pasaulines problemas, mokytis naujų koncepcijų ir kartu dirbti su geriausiais programuotojais (kūrėjais). Šio puslapio išskirtinumas yra tai, kad jame organizuojami konkursai sudaro sąlygas mokytis programuoti, nepriklausomai nuo to ar tu esi moksleivis, studentas ar įmonės darbuotojas. CodinGame sudaroma galimybė programuoti 26 skirtingomis kalbomis.

   Čia organizuojami konkursai ypatingai naudingi mokykloms ir patrauklūs moksleiviams dėl to, kad didelė dalis konkursų uždavinių turi grafinį atvaizdavimo būdą. Tokiu būdu sudaroma galimybė moksleiviams iš kart matyti jų atliekamų veiksmų rezultatus ir suprasti, kas jų parašytoje programoje veikia tinkamai ir ne. Kitaip tariant, visi konkurso uždaviniai padaryti žaidimų pavidalu. Tai iš esmės pakeičia tradicinį moksleivių mokymą programuoti, nes vietoj standartinių suprogramuotų skaičių eilučių, CodinGame sukuriamas grafinis vaizdas, kuris yra atraktyvus ir kelia susidomėjimą, ką dar galima būtų sukurti. Papildomai pažymėtina, kad tai ne tik patraukli aplinka programuoti, bet ir galimybė, pasinaudojus CodinGame , su moksleiviais išeiti 4 metų programavimo kursą per du, tris mėnesius. Todėl, galima tik pasidžiaugti, kad Kaunos „Saulės“ gimnazijoje moksleivių tarpe ženkliai didėja susidomėjimas programavimu ir auga programuojančių moksleivių skaičius.

   Patys konkursai CodinGame organizuojami kas 2-3 mėnesius. Vieno konkurso trukmė yra įvairi nuo 2 iki 28 parų, kuriame dalyvauja nuo 1500 iki 6000 dalyvių. Kiekvieną kartą konkurso metu sukuriamas naujas uždavinys, kitaip tariant žaidimas. Žaidimas būna suskirstytas į tam tikrus lygius, kad dalyviams pačioje pradžioje nebūtų per sunku, o toliau norint dalyvauti būtų įvedamos vis naujos taisyklės, kurios ir sudaro iššūkius ir tobulėjimo galimybes. Pažymėtina, kad šiems žaidimams įveikti reikia mokėti ne tik ciklus, masyvus ir pan., bet ir paieškos algoritmus (BFS, DFS, A*), genetinius algoritmus (GA), ir kitus (Minimax, Monte Carlo). Po 10 parų baigiamas programavimas, suskaičiuojami rezultatai. Paskelbus rezultatus apdovanojami dalyviai: 3 daugiausia taškų surinkę dalyviai apdovanojami prizais, o 20 dalyvių – marškinėliais.

   Viso konkurso metu vykdomi CodingHub, kuriuos taip pat darome ir Kauno „Saulės“ gimnazijoje. Jiems vykdyti iš Prancūzijos Montpeljė miesto atsiunčiami tam tikri atributai: puodeliai, tušinukai, lipdukai.

goodies