Darbas su kadrais.

 

   Štai nuo ko pradėsime dirbti.

original

 

   O čia mūsų galutinis rezultatas.

result

 

   Pirmiausia įsikeliame nuotrauką. Įkelta nuotrauka atsiranda pirmame sluoksnyje. Ant šio sluoksnio spaudžiame dešinį pelės klavišą ir padaro sluoksnio kopiją (duplicate layer). Jį pavadiname Layer 1.

photoshop-layers-palettebackground-copy-layer

 

   Pasižymime background sluoksnį ir įterpiame dar vieną papildomą tarp esamų.

new-layer-iconnew-blank-layer

 

   Užpildome naują sluoksnį juoda spalva. Galima spalvą pasirinkti ir su Paint Bucket Tool užpildyti arba spausdi D raidę ir po to Alt+Backspace.

color-swatchesfilled-with-black   

 

Įterpiame dar vieną sluoksnį tarp 2 ir 1.

new-layer-icon-2layer-3

 

   Pasižymime Rectangular Marquee Tool ir apvedame pasirinktą sritį, pvz.: vaiko veidelį.

rectangular-marquee-tooldrag-selection    

 

   Užpildome pasirinktą sritį juoda spalva. Tam naudojame užpildo mygtuką arba Alt+Backspace.

layer-3-thumbnail

 

   Dabar reikia sukurti iškirpimo kaukę pažymėtai sričiai. Kas tai yra? Mes panaudosime juodai pažymėtą sritį sukurti iškirpimo kaukę iš aukščiau esančio sluoksnio. Tai reiškia, kad iš Layer 1 mes matysime juodo kvadrato formos dalį. Likusi dalis bus nematoma. Einame į meniu Layers -> Create Clipping Mask.

clipping-mask

 

   Žemiau esančiame paveikslyje su rodykle aiškiai parodyta iš kurio paveikslėlio buvo sukurta kaukė. O antrame matome kur reikia sukurti dar vieną sluoksnį.

layer-1-clippedlayer-4

 

   Su įrankiu Rectangular Marquee Tool pažymime sritį apie juodą kvadratėlį. Ši sritis turi būti truputėlį didesnė nei pažymėtas vaiko veidelis, nes ji padės padaryti nuotraukos baltą kraštelį. Kai pažymime sluoksnį, jį užpildome balta spalva.

drag-selection-2first-polaroid

 

   Kad nuotraukos tikrai atrodytų uždėtos viena ant kitos, reikia padaryti šešėlį. Tada atrodys realiau. Kad tai padaryti ant sluoksnio spaudžiame dešinį pelės mygtuką, renkamės Blending Options ir Drop Shadow. Ten nustatome parametrus pagal žemiau pateiktą paveikslėlį.

drop-shadow-options

 

   Dabar kad kuriamos nuotraukos neatrodytų vienodai mes jas pasukinėsime. Pirmiausia pasižymime 3 ir 4 sluoksnius, nes kartu turi suktis nuotraukos dalis ir rėmelis apie ją. Eina i meniu punktą Edit -> Free Transform ir šiek tiek pasukame. Pasuke spaudžiame Enter.

two-layers-selectedrotate-polaroid

 

   Galima visa rėmelį pajudinti ir matysite, kad demonstruojama vis kita nuotraukos dalis. Ties viena nuotrauka nesustosime, nes reikia padaryti visą mozaiką. Tam mums reikės visų trijų naudojamų sluoksnių kopijų. Kad nereikėtų kopijuoti po vieną, sukursime grupę į kurią įkelsime visus reikalingus sluoksnius. Pasižymime visus sluoksnius išskyrus 2 apatinius ir spaudžiame Ctrl+G. Taip susikuria grupė. Paspaudus ant trikampėlio šalia grupės ji išsiskleidžia parodydama vidinį turinį. Ant grupės pavadinimo spaudžiam dešinį pelės mygtuką ir renkamės Duplicate Group.

layer-groupgroup-1-copy

 

   Išskleidžiame grupę, pasižymime 3 ir 4 sluoksnį ir vėl naudojame Free Transform.

group-1-2-layersdrag-second-polaroid

 

   Taigi toliau einančius veiksmus jūs jau žinote. Belieka darbą atlikti iki galo ir gauti panašų vaizdą į šį.

result