Pagrindiniai photoshop įrankiai

 

4. Pen Tool naudojimas. Tai vienas iš įrankių, kuris gali dirbti su Vektorine Grafika. Ši grafika naudoja matematines konstantas ir taškus formų bei kitų parametrų apibrėžimui. Su Pen Tool galime iš linijų ir kreivių sudaryti įvairiausias figūras.

Susikuriame naują dokumentą (228x228 jeigu netiktų imam didesnį, kad ir 300x300). Įjungiame tinklelį View->Show->Grid. Jo pagalba bus lengviau orientuotis ir braižomos figūros gausis taisyklingos. Turėtumėte išvysti panašų vaizdelį.

tinklas

Kai pasirinksite Pen Tool, atsiras papildomų parametrų juosta. Joje pasirenkame Shape layers. Kokią spalvą nurodysite nėra svarbu.

juosta

Pradėti piešti su šiuo įrankiu nesudėtinga. Nuvedame pelės žymeklį į reikiamą vietą ir spaudžiame, kad nurodytume pirmąjį tašką. Toliau sudedame likusius taškus, kol pasiekiame pirmąjį. Norint užbaigti reikia pažymėti piešinio pirmąjį tašką. Taigi pirmasis darbas bus paprasčiausia žvaigždė.

zvaigzde

Turėjo pavykti gan nesunkiai.

Kreivės brėžimas su Pen Tool.

Gal pastebėjot, kad dedant taškus kartais atsiranda papildomi parametrai, kurie leidžia iš linijos padaryti kreivę. Dabar tai ir išbandysim. Pasidedame pirmąjį tašką, tada antrą. Nurodant antrą tašką pelės mygtuko neatleidžiame, o patempiame į šoną ar pasukame ratu. Atsiranda papildomos linijos nurodančios kreivės išlinkio taškus.

 

lankas

Pasinaudodami šiuo pavyzdžiu nubraižome skritulį.

rutulys

Jeigu kyla problemų atkreipkite dėmesį, kad ir pirmą tašką dedant reikia neatleidžiant pelės mygtuko patempti per 2 langelius atitinkamai į viršų ar šoną. Tada skritulys gausis taisyklingas. Be abejo galima kreives kurti įvairių formų ir gauti pavyzdžiui tokią figurą.

figura

 Kadangi jau truputį žinot apie Pen Tool panaudojimo galimybes pasistenkite nubraižyti tam tikras figūras. Pirmoji užapvalintas kvadratas. Čia dedant taškus reiktu lenkimo kryptis patempti per 1 langelį.

kvadrat 

Antrąją figūrą imsime neuždarą. Tai bus sinusoidė.

sin

Trečioji figūra sudėtingesnė. Pabandysime pavaizduoti rašomąją plunksną (Pen). Pirmiausiai nubrėžiame pradinę formą. Ten kur matome apvalias vietas dedant taškus reikia horizontaliai neatleidžiant pelės patempti per 1 langelį. Turėtume gauti kažką panašaus.

pen1

Dabar reikia truputėlį šią formą pakoreguoti, kad išvaizda atitiktų plunksną. Tam Pen Tool pasikeičiame į Convert Point Tool.

pen convert

Pirmiausiai spaudžiame ant viršutinio taško ir tempiame per du langelius į dešinę.

pen2

Tada imame už dešiniojo krypties taškelio ir lenkiame jį žemyn. Taip smaigalys gaunasi išlentas. Tą patį reiktų atlikti ir su kairiuoju krypties tašku.

pen3

Be smaigalio reikia koreguoti ir apatinę dalį. Su Convert Point Tool tempiame parodytą tašką per 1 langelį į kairę ir paleidžiame.

pen4

Gautą krypties tašką nutempiame 1 langeliu aukščiau. Nepamirštame to paties pakartoti ir kairėje pusėje.

pen5

Mūsų gautas rezultatas turi atrodyti šitaip.

pen

Kagi jau mokame dalinai naudoti Pen Tool. Pabandysime pritaikyti praktiškesniame darbe.

Čia turime ranka pieštą animacinio filmuko herojės galvą. Norėdami su ja dirbti turime persipiešti. Tam panaudosime Pen Tool.

veidas1

Prieš pradėdami darbą įrankio Brush dydį nustatome 3 px, o tipą paprastą (Hard round). Kad gauti realesnį vaizdą galima dar šiek tiek pakoreguoti Brush. Temoje Paletė 1 paaiškinta kur rasti daugiau Brush parametrų. Mums reikia eiti į Shape Dynamics->Control->Fade 42%.

parametrai

Atsidarę paveikslėlį sukuriame dar vieną sluoksnį, kurį spalviname baltai. Tada kuriame dar vieną sluoksnį kuriame bus naudojamas Brush. Pasirenkame Pen Tool. Žymime karūnos 2 taškus. Tada renkamės Add Anchor Point Tool. Spustelime į linijos vidurį, paleidžiame, tada dar kartą paspaudę laikome ir tempiame kol kreivė gausis išlinkusi pagal karūną.

1

1 pvz. išlenkimas

2

2 pvz. spaudžiame dešinį mygtuką ir renkames Stroke Path...

3

3 pvz. Įjungiame sluoksnį nuspalvintą baltai, kad išnyktų žymėjimas spustelime Ecs.

4

4 pvz. Taip toliau tęsdami darbą galime gauti tokius paveikslėlius. Viskas priklausys nuo pasirinkto Brush.

veidas2

veidas3