Pagrindiniai photoshop įrankiai

 

   Kadangi jau mokate naudoti keletą įrankių pabandysime sukurti papildomų Shape. Pagrindinis naudojamas įrankis bus iš praeitos pamokos Pen Tool. Kas nors truputį esatę dirbę su Photoshop'u žinote, kad įvairių formų Brush'ų ar Shape galima parsisiųsti. Dalis jų yra nemokami, bet rimtesni rinkiniai kainuoja. Taigi kodėl jų nesusikūrus patiems. Pabandysime sukurti tam tikrą formą panaudojant jau esamą paveikslėlį. Kaip pavyzdį imsime imbierinio žmogeliuką. Turbūt dauguma esate matę filmą „Shrek“. Jis naudojamas daugelyje pavyzdžių, nes jame daug apvalių formų.

   Taigi pradėdami darbą pirmiausiai parsisiunčiame šį paveikslėlį.

imbieras

 

   Kurti paprastoms formos galima naudoti Rectangle arba Ellipse Tool, bet šiuo atveju tai netinka, nes šis paveikslėlis nėra griežtai apibrėžtų formų, kaip pavyzdžiui kvadratai, stačiakampiai. Panaudosime Pen Tool.

pen tool

 

   Pasirinkus Pen Tool viršuje atsiranda papildomi šio įrankio parametrai. Kadangi mums reikia atlikti ne šiaip žymėjimą, o gauti tam tikrą formą, pasirenkame Shape layers.

shape layers

 

   Dabar jau galime pradėti formos piešimą. Siūlau pradėti nuo galvos, nes kitos vietos yra kiek sudėtingesnės. Kam kyla neaiškumų dėl pačio įrankio Pen Tool, peržiūrėkite praeitą pamoką. Jeigu kurioje vietoje blogai pasidėjote tašką jį panaikinkite arba spauskite Ctrl+Z. Jokiu būdu nemėginkite žymėti iš naujo ant viršaus neatšaukę ankstesnio varianto. Taip prisidėsite daug taškų, kuriuos vėliau visvien gali tekti trinti.

drawing path

 

   Pradėjus žymėti kyla problema, kad vėliau nematysime kur žymėti akis, sagas ir t.t. Savo darbo palengvinimui padarome brėžiamą formą permatomą. Pakeičiame parametro Opacity dydį iš 100% į 50%.

layers palette

 

   Dabar jau galime matyti originalų paveikslėlį. Tai mums padės lengviau orientuotis tęsiant darbą.

lowered opacity

 

   Naudodami Pen Tool dirbame tol, kol pažymime visą paveikslėlį ir mūsų rezultatas gaunasi panašus į šį.

selected

 

   Jeigu pažvelgsime į figūros sluoksnį esantį Layers palette, pamatysime kaip atrodo apibrėžtas imbierinis žmogeliukas.

shape layer

 

   Dabar reikėtų dar atskirti iš apibrėžtos figūros sagas, akis ir kitus elementus. Kadangi dalis elementų yra apskritimo formos tai palengvindami sau darbą galime panaudoti Ellipse Tool.

ellipse tool

 

   Kadangi mums reikia ne pažymėti, bet išskirti tam tikras dalis, renkamės papildomą parametrą Subtract from Shape Area.

ellipse tool options

 

   Esant parametrui Subtract from Shape Area žymime kairę akį (jei nepavyksta spaudžiam Ctrl+Z ir mėginam iš naujo). Žymėjimas atrodo maždaug taip.

left eye

 

   Nubrėžus apskritimą ir paleidus pelės mygtuką, galutinis rezultatas turėtų atrodyti taip.

left eye 2

 

   Lygiai ta patį atliekame su dešiniąja akimi, bei sagomis. Žiurint sluoksnių paletėje (Layers pallete) turėtume matyti tokį vaizdą.

shape layer 2

 

   Su likusiais elementais deja nebus taip paprasta. Teks panaudoti Pen Tool. Atkreipkite dėmesį, kad dabar būtinai reikia dirbti įsijungus Subtract from Shape Area parametrą. Žymime burną, varlytę ir cukraus papuošimus.

mouth

 

   Gal kiek sunkiau bus su cukraus papuošimais. Patarčiau nesirinkti vietų kur yra giliausia įlinkio ar išlinkio vieta. Ten brėžiant su Pen Tool gauname nelabai tinkamas formas.

left arm

 

   Kai pažymime visus elementus, rezultatas atrodo šitaip.

sugar

 

   Jeigu pažvelgsite į Layers palette, pamatysite, kad pažymėjo praktiškai visas dalis.

shape layer 3

 

   Kad matytumėte aiškesnį vaizdą parametrą Opacity padidinkite iki 100 ir išjunkite sluoksnį Background.

opacity 100

shape

 

   Dabar norėdami išsaugoti kaip tam tikrą formą, pirmiausiai pasipaudžiame Layers pallete esantį sluoksnį Shape.

click

 

   Kai pažymėtas atitinkamas sluoksnis aktyvuojasi meniu punktas Edit->Define Custom Shape... Renkamės jį, įrašome formos pavadinimą ir išsaugome.

custom shape

 

   Dabar atsiradome naują dokumentą, dydį tarkim imame 640x480. Einame į Custom Shape Tool ir išsirenkame savo sukurtą formą.

shape toolshape tool 2

 

   Pasirinke ir nubrėžę šią formą galime ją įvairiai keisti. Pavyzdžiui, spalvą, dydį ar orientaciją.

spalvadydis

orientacija

 

   O čia matome įvairiai pakeistus žmogeliukus.

zmogeliukai

 

   Pabandykite pasiimti kokį paveikslėlį: laivą, lėktuvą, baldą, gyvūną ar pan. ir pagal jį sukurti savo formą.