Prisijungę

We have 5 guests and no members online

Akmens tekstūros pritaikymas ir efektų panaudojimas.
 
 
 
   Šioje pamokoje pasimokysime kaip odai pritaikyti tekstūras. Pirmiausiai parsisiunčiame šiuos paveikslėlius: žmogus ir tekstūra. Šiuos paveikslėlius atsidarome su Photoshop'u ir tekstūrą perkeliame ant žmogaus. Ją galime atitinkamai susimažinti, kad atrodytų taip:
1
 
   Šią tekstūrą apverčiame Edit > Transform > Flip Vertical ir nustatome sluoksnio opacity iki 50%:
2
 
   Sluoksnio režimą (layers mode) nustatome Multiply su opacity 80%. Panaudojame Edit > Transform > Warp tektūros transformacijai, kad gautume štai tokį variantą:
3
 
   Kadangi lieka atviras kaklas, pasidarom tekstūros sluoksnio kopiją, nustatome sluoksnio režimą Multiply, opacity 80%. Vėlgi transformuojame Edit > Transform > Warp, kad uždengtų visas atviras vietas:
4
 
 
   Dabar norėdami tiksliai pritaikyti tekstūras, kopiją išjungiame ir pasirinkę Eraser Tool ir soft round brush apie 20 px pradedame nuvalyti išsikišusias tekstūros dalis iki kaklo:
5
 
 
   Dabar įsijungiame tekstūros kopiją, vėlgi nuvalome išsikišusias dalis bei veido dalį, kurią jau dengia pirmoji tekstūra. Jeigu dėtume tekstūrą iškart ant kaklo ir veido tai atrodytų keistai, tas pats įtrūkimas  eitų per abi dalis ir viskas atrodytų plokščiai.
6
 
   Sujungiame abu tekstūrų sluoksnius ir nustatome režimą Multiply. Akmens tekstūrą norėtųsi šiek tiek paaštrinti. Tam pasirenkame Sharpen Tool ir soft round brush apie 400 px ir brūkštelime per veidą. Reikėtų nepamiršti su Eraser Tool ir soft round brush apie 10 px panaikinti tekstūrą nuo akių:
7
 
 
 
 
   Kol kas tekstūra yra 2 matavimų, reikėtų ją padaryti 3 matavimų. Kad gauti tokį efektą panaudosime Dodge Tool (Range: Highlights, Exposure: 35%) ir Burn Tool (Range: Shadows, Exposure: 40%). Šie įrankiai padės tam tikras veido dalis padaryti šviesesnes, bei paryškinti šešėlius tamsesnėse dalyse. Pabandykite padaryti kuo realiau.
8
 
   Dar reikėtų šiek tiek paryškinti drabužius. Tam panaudosime Sharpen Tool (Size: 90px, Mode: Normal, Strength: 50%), kad gauti panašų rezultatą:
 
9
 
   Nors jau atrodo neblogai, bet galime dar truputėlį patobulinti. Šiek tiek pakeisime veido spalvą. Pasinaudodami pasižymime Select > Load Selection tekstūros sluoksnį, sukuriame naują sluoksnį, kuriame pažymėtą sritį užpildome šia spalva#331e01 (jei gaunasi blyškesnė spalva pažiūrėkite ar opacity 100% ir ar panaudojant Bucket Tool buvo nuimtas parametras Anti-alias:
 
10
 
   Panaikiname žymėjimą su komanda Ctrl+D ir pakeičiame sluoksnio režimą į Color:
11
 
   Pritaikę veidui naują spalvą galėtume dar pridėti šalčio efektą. Tam mums reikia pasirinkti įrankį Rectangular Marquee Tool (Feather: 100 px) ir pažymėti kaip parodyta žemiau:
12
 
   Panaudojame Image > Adjustments > Hue/Saturation su panašiomis reikšmėmis:
13
 
   Nuimame žymėjimą su Ctrl+D. Dabar veidą turime tokį:
14
 
   Viskas atrodo gerai. Pabaigai galima su Eraser Tool ir soft round brush dydžio 100 px truputėlį pavalyti apatinę veido ir kaklo dalį, bet tik truputėlį.
15